• KONCERT CHARYTATYWNY DLA PANI EWY

• W niedzielny wieczór 23 kwietnia w kościele ewangelickim na pszczyńskim rynku wystąpiła - Orkiestra Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych w Europie.

Podczas koncertu została przeprowadzona zbiórka charytatywna na rzecz Pani Ewy Dziurosz - pracownika SP Kobielice, naszej długoletniej nauczycielki, którą z serca wspieramy!!!

Do akcji chętnie zaangażowali się szkolni wolontariusze z klas ósmych: Patrycja K., Amelia S., Karol N., Sara B., Zuzanna Cz., Aleksandra U.

Pieniądze zebrane podczas wydarzenia w całości przeznaczone są na leczenie i rehabilitację Pani Ewy, której życzymy dużo sił, wytrwałości i optymizmu!!!

• Wycieczka klas ósmych nad morze

• W dniach 12-15 kwietnia klasy ósme udały się na wycieczkę do Grzybowa. Podczas jej trwania przyszli absolwenci naszej placówki mieli okazję zwiedzić m.in. niedaleki Kołobrzeg, gdzie odbyli rejs statkiem a także zwiedzili latarnię morską oraz muzea minerałów i figur woskowych. Ponadto uczniowie wraz z opiekunami udali się w długi spacer w celu obejrzenia „Patelni” - wędrującej wydmy znajdującej się w Dźwirzynie. Nadmorska aura i sprzyjająca pogoda pozytywnie wpłynęły na atmosferę wśród uczestników wyprawy – wspólne spędzanie czasu, śpiewy, tańce oraz wszelkiego rodzaju gry i zabawy przyczyniły się do jej niezapomnianego klimatu. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tejże wycieczki.

• DZIEŃ ZIEMI

• Ziemia byłaby oazą piękna i spokoju, gdyby nie my - ludzie. Zadymiliśmy ją, zaśmiecili, niszczymy zieleń, zatruwamy wodę i glebę, nie pozwalając żyć roślinom, zwierzętom i sobie.

22 kwietnia obchodzimy Święto Ziemi. Po raz pierwszy Dzień Ziemi obchodzonow Stanach Zjednoczonych w 1970 roku. W ten sposób ludzie, którym nie były obojętne losy naszej planety, chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu oblicza Matki - Ziemi.

Dołączmy i my do przyjaciół naszego globu i wspólnie z nimi walczmy o nasz dom.

Ochrona środowiska jest bardzo ważna. Rok w rok niezmiernie bogata przyroda staje się uboższa. Niektóre gatunki roślin i zwierząt możemy dzisiaj podziwiać już tylko na obrazkach. Wielu gatunkom grozi wyginięcie. Jest to następstwem często nieprzemyślanych działań człowieka. Okazuje się, że zniszczenia dokonane w przyrodzie przez człowieka zaczynają zagrażać samemu człowiekowi.

Pragniemy mieć swój udział w ochronie środowiska, w którym żyjemy. Jesteśmy jego częścią i chroniąc je przed zagładą, gwarantujemy sobie lepsze zdrowie, a nawet życie.

Kochamy naszą Ziemię, na której rośniemy i która nas żywi.

• Sztolnia Królowa Luiza

• 17 kwietnia uczniowie klasy 2 i 3 przeżyli niesamowity , podziemny spływ łodziami w historycznych wyrobiskach kopalni węgla kamiennego.

W trakcie przepływu łodziami pod samym centrum 170-tysięcznego miasta, spotkali legendarnego dla Górnego Śląska Skarbnika i Utopka.

Podczas podziemnego zwiedzania dzieci dowiedziały się wielu interesujących informacji na temat zagrożeń, które utrudniały pracę górnikom w XIX wieku.

Miłośnicy surowego piękna przyrody także znaleźli coś dla siebie…

Nacieki wapienne, zazwyczaj podziwiane w jaskiniach, czy żywe rośliny, które z pomocą odrobiny sztucznego światła i 90% dawki wilgoci w powietrzu rosną prawie 40 metrów pod ziemią.

Podziemny spływ łodziami w historycznych wyrobiskach z pewnością dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń.

• Projekt FASOLKA

• Do projektu przystąpili uczniowie klasy V.

Tematem tej  pracy była hodowla fasoli w warunkach domowych oraz szkolnych ,  obserwacja wzrostu i rozwoju rośliny , dokumentacja fotograficzna doświadczenia. Dzieci chętnie wzięły udział w tym projekcie, nabyły nowe umiejętności i wiadomości z zakresu botaniki dotyczące organów roślinnych takich jak korzeń, łodyga i liście, informacje te wykorzystają na zajęciach z biologii i życiu codziennym.