• Matematyka kreatywnie

• Uczniowie klasy drugiej na lekcji matematyki poznawali figury przestrzenne. Porównywali je z figurami płaskimi i utrwalali wiedzę poprzez zabawę , do której potrzebne były tylko wykałaczki i plastelina :-)

• Dzień bez tornistra

• 18 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień bez tornistra. Tego dnia należało zamienić tradycyjną torbę lub plecak na inne "nosidła" – pudełka, koszyki, walizki itp. Nasi uczniowie jak zawsze wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego dnia.

• Pomoc Ukrainie

• Nasza szkolna społeczność również włączyła się w pomoc Ukrainie. Wszystkim , którzy przyczynili się do zebrania darów, bardzo dziękujemy. Uczniom  , którzy poświęcili swój czas i pomagali przy pakowaniu paczek , również bardzo dziękujemy.

Dobro powraca:-))

• 30 FINAŁ WOŚP

• 30 stycznia cała Polska zagrała 30 finał dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Nasi ósmoklasiści, wolontariusze szkolnego koła PCK - Alina, Mikołaj oraz Oliwier zasili szeregi suszeckiego sztabu WOŚP i kwestowali na terenie gminy od wczesnych godzin porannych.

W tym roku zbiórka w całości przeznaczona jest na zakup sprzętu dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Sylwia Żołneczko

• Rośliny znane i nieznane

• Na zakończenie działu o czynnościach życiowych organizmów , uczniowie klasy V przyjrzeli się dziwnym , nietypowym gatunkom roślin na świecie.

Powstały piękne prace , które uczniowie zaprezentowali na lekcji biologii - cóz to za ,, dziwadła '' , gdzie rosną, czym się odżywiają ?

Z prac powstała bardzo interesująca galeria.

• Model płuc

• Na lekcjach biologii uczniowie klasy 7a i 7b omawiali rolę, budowę oraz różne choroby układu oddechowego.

Aby lepiej zrozumieć mechanizm wentylacji płuc, zbudowali proste modele płuc.

To właśnie podczas wentylacji  odbywa się pobieranie i usuwanie powietrza z płuc. Powietrze bogate w tlen dostaje się do płuc podczas wdechu, a następnie, zubożone o część tlenu, w czasie wydechu usuwane jest na zewnątrz.

Balonik (czyli płuco) umieścili w butelce w taki sposób, aby powietrze mogło dostawać się do balonu przez rurkę znajdującą się w szyjce butelki.

Wnętrze butelki stanowiło szczelnie zamkniętą przestrzeń ( jamę opłucną), natomiast ścianka butelki to klatka piersiowa.

Butelka ma ruchome dno w postaci gumowej przepony.

Nauka poszła idealnie w parze z praktyką!

• NAUKA W TRYBIE ZDALNYM

• Od czwartku, 27 stycznia do 27 lutego br. wszyscy uczniowie klas 5-8 szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych będą mieli zajęcia w formie zdalnej. Przedszkolaki i uczniowie klas 1- 4 szkół podstawowych będą kontynuowali kształcenie w trybie stacjonarnym.

• Konkurs ekologiczny

• 17 grudnia został rozstrzygnięty Konkurs Ekologiczny ,, Mówimy NIE dla Smogu ! ''.

Celem konkursu było podnoszenie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, zrozumienie konieczności podejmowania działań antysmogowych, wyrobienie umiejętności identyfikacji źródeł zanieczyszczenia powietrza oraz rozwój wyobraźni poprzez twórczą interpretację tematyki prośrodowiskowej.

Udział  wzięli : Amelia Próba , Sara Odróbka , Joanna Sidzina ,Marta Wójcik , Kamil Poloczek - klasa II

Laura Hanke - klasa III

Hanna Żołneczko - klasa IV

Julia Gazda - klasa VII

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję :-)

• Nauka w trybie zdalnym

•

Na podstawie  Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 grudnia 2021r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 od 20 grudnia 2021r. do 9 stycznia 2022 przechodzimy do zdalnego nauczania                (z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość).

W związku z powyższym przypominam, ze podczas nauki zdalnej obowiązuje plan zajęć taki sam, jak podczas nauki stacjonarnej.

Z poważaniem Renata Ławniczek

• KIERMASZ DLA FLORIANKA

• Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom, którzy wsparli naszą lokalną akcję jaką był Kiermasz Charytatywny dla małego Florka Francuza.

Miał on miejsce 11 grudnia na parkingu Delikatesów Centrum w Radostowicach przy współudziale i zaangażowaniu Rady Rodziców SP Kobielice oraz wolontariuszy ze szkolnego koła PCK.

Kochani, dziękujemy Wam za każdą złotówkę wrzuconą do puszki, za pyszne ciasta i inne wypieki, za piękne rękodzieła, za uśmiech, za dobre słowo i za wszystkie inne podarunki, które do nas napływały.

Całkowity dochód z kiermaszu zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Florianka.

Dzięki hojności naszej lokalnej społeczności udało się zebrać kwotę:

Dziękujemy za Wasze ogromne wsparcie

!!!!! JESTEŚCIE WSPANIALI !!!!!

Rada Rodziców oraz Szkolne Koło PCK